Exercise 1: Fill in the blanks with the correct Maori past tense phrases.
1. *I whakarongo* au ki a koe. (I listened)
2. *Kua hoki* ratou ki te kainga. (They returned)
3. *Kua whakapau* ia i tana moni. (He spent)
4. *Kua whakakore* mātou i te haere. (We refused)
5. *I whakaputa* koe i te pukapuka. (You published)
6. *Kua whakakore* ia i te haere. (She refused)
7. *Kua whakakore* ratou i te haere. (They refused)
8. *Kua whakararuraru* tatou i te kupu. (We confused)
9. *Kua whakakore* koutou i te haere. (You refused)
10. *Kua whakakore* ahau i te haere. (I refused)
11. *Kua whiwhi* koe i te kararehe. (You received)
12. *Kua whakapau* mātou i te moni. (We spent)
13. *Kua whakakore* koe i te haere. (You refused)
14. *Kua whakakore* ia i te haere ki te kura. (She refused)
15. *Kua whakakore* ratou i te haere ki te kura. (They refused)
Exercise 2: Fill in the blanks with the correct Maori past tense phrases.
1. *Kua whakapau* koutou i te moni. (You spent)
2. *Kua whiwhi* koe i te tohu. (You received)
3. *Kua whiwhi* ia i te tohu. (She received)
4. *Kua whiwhi* ratou i te tohu. (They received)
5. *Kua whakaputa* koutou i te pukapuka. (You published)
6. *Kua hoki* tatou ki te kainga. (We returned)
7. *Kua whaikōrero* ia ki nga tamariki. (He spoke)
8. *Kua whiwhi* koe i te wheako. (You received)
9. *Kua whaikōrero* tatou ki te iwi. (We spoke)
10. *Kua hoki* au ki te kāinga. (I returned)
11. *Kua whakapau* koutou i te moni. (You spent)
12. *Kua whaikōrero* ratou ki te iwi. (They spoke)
13. *Kua whiwhi* koe i te wheako. (You received)
14. *Kua whakaputa* ahau i te pukapuka. (I published)
15. *Kua hoki* koe ki te kāinga. (You returned)